Kuidas hooldada nõudepesumasinat?

Nõudepesumasina puhul vajavad kõige tihedamini  puhastamist filtrid. Filtrid asuvad nõudepesumasina põhjas, alumise pesukorvi all. Eemalda filtrid ja pese voolava vee all.

Piserdustorude avadesse kogunenud jäätmed saab kõige lihtsamini eemaldada hambaorgiga. Osadel mudelitel saab piserdustorusid ka eemaldada ja voolava vee all pesta.

Kui vesi on suure lubjasisaldusega ning masina sisepind muutub kiiresti tuhmiks, siis vajab nõudepesumasin sagedasemat puhastamist. Masinale tasub teha hoolduspesu kindlasti kord 3 kuu tagant.

Masina hoolduspesu tegemiseks tühjenda masin nõudest ja pese restid puhtaks. Katlakivist vabanemiseks pane masinasse sidrunhapet ja käivita tühi masin sellise programmiga, mis ei lõpe kuivatamisega, või katkesta tavapesu pärast loputamist. Nõusid kuivatav kuum õhk kinnitab katlakivi uuesti masina sisepinnale.

Ka uksetihendeid tuleb puhastada  niiske lapiga.

Veel mõned nipid:

Et filtreid ummistustest säästa, ära viska masinasse toidujäätmetega nõusid. Pühi taldrikud, aga ära loputa neid enne kraani all, nii kulutad asjatult vett.

Mustus eemaldub nõudepesumasinas kergemini, kui nõude masinasse kogumise ajal ei hoita luuki lahti, see avatakse vaid selleks, et nõusid juurde panna ja suletakse seejärel kohe. Nii püsib masina sisemus niiske ja sodi ei kuiva taldrikute külge.

About Aalekol

Meie meistrid on teostanud kodutehnika remonti ja hooldust alates 1995 aastast.
Rubriigid: Soovitused, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.