Mida teha kui mu pesumasin haiseb?

Kui pesumasina luuki avades jõuab ninna kopituse ja seisva vee lõhn, siis on ülim aeg ette võtta korralik pesumasina hooldus. Masinale tuleks teha hoolduspesu vähemalt 4 korda aastas. Kui pesete pesu peamiselt madalatel temperatuuridel, siis veelgi tihemini.

Manuaalne pesumasin
Miks pesumasin läheb haisema?

  • Kui eelistate  pesta ainult 30° juures, siis bakterid ei hävine, vaid hakkavad masinas vohama.
  • Liigne veepehmendajate ja  pesugeelide kasutamine.
  • Kui peale pesu masinat ei kuivatata / õhutata.

Kuidas haisu tekkimist ära hoida?

   •  Peske pesu aeg ajalt 90°/95° juures. Bakterid hävinevad, kui kasutada pesutemperatuuri üle 70°.
   • Oluline on pesuprogrammi lõppedes pesu masinast välja võtta nii ruttu kui võimalik ning lasta siis trumlil mõnda aega kuivada, jättes luugi ja pesuaine sahtel veidi avatuna.
   • Ka luugitihendit ja kaeluskummi tuleks aeg ajalt üle pesta, kuna sinna vahele koguneb mustust ja väiksemaid esemeid. Oleme leidnud juukseklambreid, münte ja ehteid. Tihendeid tuleks ka kuivatada.
   • Pesumasinale tuleb teha hoolduspesu vähemalt 4 korda aastas. Kõige parem on hoolduseks kasutada sidrunhapet, mida on võimalik osta toidupoest. Esimese hoolduspesu võiks teha siis, kui masin on umbes aasta vanune.
   • Kasutage pesugeelide ja Sensitive pesuainetele vahelduseks pulbreid või valgele pesule mõeldud pesupulbreid (sisaldab valgendajat – valgendaja tapab baktereid), sellisel juhul peske temperatuuril 60°-95°

Kuidas teha hoolduspesu ?

Puista pesumasina pulbrisahtlisse paar supilusikatäit sidrunhapet ja pane tühi masin tööle kõige kuumema vee programmiga (üldjuhul 90°-95°).

Seejärel pese hoolikalt ka pulbrisahtel. Siin on suureks abiks ka vana hambahari, mille abil kõik uurded korralikult puhtaks saab. Pesumasina korrapärasel puhastamisel peab see kauem vastu ja pesu lõhnab värskelt ka ilma lisatud loputusaineta.

Kui eelnevaid soovitusi on kuulda võetud ja masin ikkagi haiseb, tuleks kutsuda spetsialist, kes masina üle vaatab. Masina hais võib olla tingitud ka valest ühendusest kanalisatsiooniga.

Vaata siit ka videot masina hoolduspesu tegemisest

Kas paljureklaamitud veepehmendaja Calgon aitab?

Ei aita! Calgon  teeb niigi leeliselise keskkonna veelgi hullemaks, sest tänapäeval sisaldavad pesuained juba liigagi palju veepehmendajat.

About Aalekol

Meie meistrid on teostanud kodutehnika remonti ja hooldust alates 1995 aastast.
Rubriigid: Soovitused, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.